Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015.

Kultura. Lubię to!   Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015.

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek   Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie zakwalifikował się do udziału w programie Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015. Do tegorocznej edycji programu aplikowało 106  instytucji kultury z całej Polski. Wyłoniono 50 beneficjentów - nasza instytucja zajęła 17 miejsce, uzyskaliśmy 77,40 pkt , jesteśmy  jednym z sześciu beneficjentów  z województwa mazowieckiego.

Celem projektu Dom Kultury+ jest zwiększenie zaangażowania ośrodka w życie społeczności gminy Baranowo poprzez pobudzanie aktywności kulturalnej mieszkańców; odkrywanie, rozwijanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych; bezpośrednią współpracę z osobami/grupami nieobecnymi w dotychczasowych działaniach instytucji. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje diagnozę społeczności lokalnej. Na drugą natomiast składa się realizacja od 3 do 7 oddolnych inicjatyw społeczności. A wszystko to przy wykorzystaniu zasobów edukacyjno-animacyjnych i rzeczowych instytucji, zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

Dzięki temu uzyskaliśmy unikalną szansę sfinansowania ze środków zewnętrznych – Narodowego Centrum Kultury -  wydarzeń kulturalnych zaproponowanych  przez samych baranowian.