W dniu 13 września w ramach realizacji jednej z inicjatyw lokalnych pt. „ Wrześniowe kino plenerowe” dofinansowanego z ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015. W kinie można było obejrzeć film pt. „Królowie lata” , który został wybrany przez mieszkańców. Chcieliśmy żeby był to film uniwersalny dla różnych grup wiekowych .Był to film o pięknej przyjaźni, pełen przygód, z dobrymi zdjęciami i super muzyką . Trochę zepsuła nam całe wydarzenie pogoda , bo padał deszcz ale niektórzy mieszkańcy gminy Baranowo i nie tylko naszej gminy wytrwale z parasolami oglądali film. Dzięki zorganizowaniu sensu w kinie plenerowym mieszkańcy gminy pożytecznie spędzili czasu wolnego dla dzieci, mieli możliwość zapoznania się z kultura z bliska. Mamy nadzieję , że to przedsięwzięcie zachęci mieszkańców gminy Baranowo do „wyjścia z domu” oraz do integracji z innymi mieszkańcami. Inicjatywa warta kontynuacji, tym bardziej, że można wykupić licencję na wyświetlanie filmu , GOkSir dysponuje sprzętem , trzeba tylko dokupić ekran do projekcji filmów.

Opinie uczestników po obejrzeniu filmu:
Katarzyna :Film z przesłaniem dla rodziców i dla nastoletnich dzieci... żeby się porozumieć trzeba słuchać i rozmawiać, tyczy się to jednej i drugiej strony... Prócz tego ukazuje piękno przyjaźni, uczucia i problemy z jakimi się zmagają nastolatki i jak często są ignorowane przez rodziców. Naprawdę fajny film...
Joanna :Nikt nie obiecywał, że będzie to film akcji... Ale cóż, komedią bym go też nie nazwała. Film średnich lotów. Podobało mi się to, że nie trzeba było wiele dialogów, a wszystko było jasne. Sam pomysł świetny. Film powoduje pewne odprężenie i wprawia w zadumę! A to zamyślenie jest dla mnie osobiście cenne.
Paweł: Magiczny, uroczy, przekazuje dobre wartości takie jak przyjaźń, wybaczanie, poświęcenie, poszukiwanie własnej tożsamości czy dążenie do wolności. Piękne zdjęcia, gra aktorska na wysokim poziomie, ukłony dla aktora który zagrał Biaggio :) zabawny, lekki, podnoszący na duchu, polecam!