Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3 slide 4 slide 5 slide 6 slide 7 slide 8 slide 9 slide 10 slide 11 slide 12 slide 13 slide 14 slide 15 slide 16 slide 17 slide 18 slide 19 slide 20 slide 21 slide 22 slide 23 slide 24 slide 25 slide 26 slide 27 slide 28

Rozrywka

Ciekawostki

Motto:

  "Idź tam, gdzie słyszysz śpiew
  Tam dobre serca mają
  Bo ludzie źli, ach wierzaj mi
  Ci nigdy nie śpiewają".....

 
  "Cośmy po ojcach naszych zastali
  Dał Bóg Polakom by to kochali
  By swą tradycję mieli wciąż w cenie 
  I szanowali polskie korzenie"......                                  
 

Kurp

Skąd pochodzi nazwa Kurp?  

Kurpie to nazwa obuwia plecionego z łyka lipowego lub łapcie skórzane.

Prawdopodobnie nazwa ta przyjęła się dość wcześnie, skoro już występuje ona w dokumentach z XVII wieku.

Z czasem przyszła moda na skórzane trzewiki na obcasach i zapomniano o łapciach z łyka.

 

W dniu 13 września w ramach realizacji jednej z inicjatyw lokalnych pt. „ Wrześniowe kino plenerowe” dofinansowanego z ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015. W kinie można było obejrzeć film pt. „Królowie lata” , który został wybrany przez mieszkańców. Chcieliśmy żeby był to film uniwersalny dla różnych grup wiekowych .Był to film o pięknej przyjaźni, pełen przygód, z dobrymi zdjęciami i super muzyką . Trochę zepsuła nam całe wydarzenie pogoda , bo padał deszcz ale niektórzy mieszkańcy gminy Baranowo i nie tylko naszej gminy wytrwale z parasolami oglądali film. Dzięki zorganizowaniu sensu w kinie plenerowym mieszkańcy gminy pożytecznie spędzili czasu wolnego dla dzieci, mieli możliwość zapoznania się z kultura z bliska. Mamy nadzieję , że to przedsięwzięcie zachęci mieszkańców gminy Baranowo do „wyjścia z domu” oraz do integracji z innymi mieszkańcami. Inicjatywa warta kontynuacji, tym bardziej, że można wykupić licencję na wyświetlanie filmu , GOkSir dysponuje sprzętem , trzeba tylko dokupić ekran do projekcji filmów.

Opinie uczestników po obejrzeniu filmu:
Katarzyna :Film z przesłaniem dla rodziców i dla nastoletnich dzieci... żeby się porozumieć trzeba słuchać i rozmawiać, tyczy się to jednej i drugiej strony... Prócz tego ukazuje piękno przyjaźni, uczucia i problemy z jakimi się zmagają nastolatki i jak często są ignorowane przez rodziców. Naprawdę fajny film...
Joanna :Nikt nie obiecywał, że będzie to film akcji... Ale cóż, komedią bym go też nie nazwała. Film średnich lotów. Podobało mi się to, że nie trzeba było wiele dialogów, a wszystko było jasne. Sam pomysł świetny. Film powoduje pewne odprężenie i wprawia w zadumę! A to zamyślenie jest dla mnie osobiście cenne.
Paweł: Magiczny, uroczy, przekazuje dobre wartości takie jak przyjaźń, wybaczanie, poświęcenie, poszukiwanie własnej tożsamości czy dążenie do wolności. Piękne zdjęcia, gra aktorska na wysokim poziomie, ukłony dla aktora który zagrał Biaggio :) zabawny, lekki, podnoszący na duchu, polecam!
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.