Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3 slide 4 slide 5 slide 6 slide 7 slide 8 slide 9 slide 10 slide 11 slide 12 slide 13 slide 14 slide 15 slide 16 slide 17 slide 18 slide 19 slide 20 slide 21 slide 22 slide 23 slide 24 slide 25 slide 26 slide 27 slide 28

Rozrywka

Ciekawostki

Motto:

  "Idź tam, gdzie słyszysz śpiew
  Tam dobre serca mają
  Bo ludzie źli, ach wierzaj mi
  Ci nigdy nie śpiewają".....

 
  "Cośmy po ojcach naszych zastali
  Dał Bóg Polakom by to kochali
  By swą tradycję mieli wciąż w cenie 
  I szanowali polskie korzenie"......                                  
 

Kurp

Skąd pochodzi nazwa Kurp?  

Kurpie to nazwa obuwia plecionego z łyka lipowego lub łapcie skórzane.

Prawdopodobnie nazwa ta przyjęła się dość wcześnie, skoro już występuje ona w dokumentach z XVII wieku.

Z czasem przyszła moda na skórzane trzewiki na obcasach i zapomniano o łapciach z łyka.

 

10-lecie działalności klubu "Pogodny Zmierzch".

 

 

Dzisiaj – a właściwie jesienią, minie 10 lat od założenia naszego klubu. Cieszymy się z wcześniej podjętej decyzji.

Powstanie klubu seniora, wiąże się z naszymi pięknymi środowymi spotkaniami, wędrówkami, wycieczkami rowerowymi, udziałem w przeglądach pieśni patriotycznej, kolęd, pieśni wielkanocnej, postnej.

Wielką radość sprawia nam udział w uroczystościach gminnych (dożynki, święto rodziny czy też udział w spotkaniach z dziećmi niepełnosprawnymi oraz wielu innych wspaniałych działaniach jak:

na rzecz hospicjum w Ostrołęce czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naszą działalność widać poza granicami gminy - udział w Dożynkach Powiatowych w Lelisie, w turnieju "Senioriada – ruszaj się bo zardzewiejesz " w Kolnie, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce. Długo można by było wymieniać inne działania jak warsztaty, kursy czy też nasz przegląd piosenki klubowej już po raz VIII.

Do tego, aby działalność klubu była efektywna potrzebni są ludzie i środki finansowe. Cieszymy się, że istnieją wśród nas anioły, które nie mają wprawdzie skrzydeł jak przygotowane przez nas figurki lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.

Pragnę w imieniu członków naszego klubu podziękować wszystkim, którzy nas wspierali i wspierają:

  • szczególne podziekowania Władzom Naszej Gminy z wójtem Henrykiem Toryfterem na czele

  • sympatykom, darczyńcom i niezawodnym gościom z Ostrołęki wspaniałym ludziom z Baranowa – którzy nam pomagają rzeczowo:

    Państwu – Jolancie i Edwardowi Włodarczyk, Marzenie I Andrzejowi Białczak, Agnieszce I Sławomirowi Majewskim, pracownikom GOKSiR i wszystkim, którzy nas wspierają dobrym słowem i radą.

 

Serdecznie dziękujemy w imieniu całego klubu Seniora " Pogodny Zmierzch" za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych marzeń, planów i zamierzeń organizacyjnych.

 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.