Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

X Regionalnego Przeglądu

„PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ  I WOJSKOWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ  OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY”

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i  Rekreacji w Baranowie.                                    Karta zgłoszenia

Współorganizatorzy: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej;

Wójt Gminy Baranowo;

1. Cele Przeglądu:
  • upowszechnianie pieśni i piosenek wojskowych, utworów patriotycznych;
  • kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty poprzez zainteresowanie historią;
  • upowszechnianie wartości piosenki tematycznie związanych z życiem codziennym Wojska Polskiego;
  • uczczenie Święta Niepodległości.
  1. Miejsce i termin:

Przegląd odbędzie się w dniu 27 października (piątek) 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie. Początek godzina 10.00.

III. Warunki uczestnictwa:

 przesłanie w wyznaczonym terminie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia (jedna karta dla jednego uczestnika – solisty/zespołu)

 przygotowanie jednego utworu (solista), dwóch utworów (zespół) i zaprezentowanie –  z pamięci;

 występ nie może trwać dłużej niż 5 minuty ;

 szkołę lub placówkę oświatową może reprezentować nie więcej niż 4 podmioty w danej kategorii;

 osoba występująca jako solista nie może występować jako członek innego zespołu, każdy uczestnik może wystąpić tylko raz;

 podczas występu wykonawca może korzystać z własnego akompaniamentu, z podkładów muzycznych, śpiewać a cappella lub korzystać z keyboardu znajdującego się w sali. (niedopuszczalne jest nagranie z wykorzystaniem chóru lub drugiego głosu),

Przegląd  „PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ  I WOJSKOWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ  OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY” jest imprezą przeznaczoną wyłącznie dla amatorów.

utwory muszą zawierać treści o charakterze patriotycznym lub wojskowym.

wykonawcy będą oceniani w kategoriach:

- soliści,

- zespoły (wokalne, wokalno-instrumentalne - (bez ograniczenia ilości osób),

oraz w kategoriach wiekowych:

• przedszkolaki,
  • szkoła podstawowa ;   I – III ;  IV - VII
  • gimnazja,  szkoły ponadgimnazjalne i dorośli.

- Zdobywca GRAND PRIX z poprzedniego roku może wystąpić jedynie jako gość.

III. ZASADY I KRYTERIA OCENY
1. Do oceny prezentacji przeglądowych powołane zostanie przez organizatorów profesjonalne Jury.

1. Jury dokona wyboru laureatów kierując się następującymi kryteriami:

- dobór repertuaru, tematyki zgodnie z tematyką przeglądu, wartości artystyczne utworu oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych;
- aranżacja i interpretacja;

- kreatywność prezentacji;

- muzykalność i warunki głosowe wykonawców;

- przesłanie artystyczne prezentacji;
3. Decyzje jury i organizatorów są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

1. Jury powołane przez organizatorów wyróżni najlepszych. Wszyscy wyróżnieni będę mieli okazje zaprezentować się na koncercie laureatów w przewidywanym terminie 11 listopada 2017r. o godz. 1500 i odebrać nagrody ufundowane przez darczyńców.
  2. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  3. Dojazd uczestników na koszt własny.
  4. O godzinie przesłuchania poinformują organizatorzy w zależności od ilości zgłoszeń.
  5. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 19 października 2017 roku na adres organizatora przeglądu. Nadesłanie podpisanej karty zgłoszenia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.
  6. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie.
  7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestracji prezentacji artystycznych oraz wykorzystania zgromadzonego materiału do działalności promocyjnej, metodycznej i wydawniczej.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji regulaminu.
  9. Laureat otrzymujący nagrodę GRAND PRIX ma obowiązek wystąpić na Koncercie Galowym 11 listopada, Festiwalu.

Zakwalifikowany wykonawca ponosi koszty związane z wyjazdem.

1. ZGŁOSZENIA

Karty zgłoszeń należy przesłać lub dostarczyć na adres: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie, ul. Długa 13,06- 320 Baranowo

lub elektronicznie marggaat@interia.pl; tel. 29 761 36 76.