XII Regionalny Przegląd

PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ  I WOJSKOWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ  OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY

XII Regionalnego Przeglądu

„PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ  I WOJSKOWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ  OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY”

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i  Rekreacji w Baranowie.

Współorganizatorzy: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej;     Wójt Gminy Baranowo;

1. Cele Przeglądu:
  • upowszechnianie pieśni i piosenek wojskowych, utworów patriotycznych;
  • kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty poprzez zainteresowanie historią;
  • upowszechnianie wartości piosenki tematycznie związanych z życiem codziennym Wojska Polskiego;
  • uczczenie Święta Niepodległości.
  1. Miejsce i termin:

Przegląd odbędzie się w dniu 11 listopada (poniedziałek)  2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie. Początek godzina 15.00.

III. Warunki uczestnictwa:

 przesłanie w wyznaczonym terminie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia (jedna karta dla jednego uczestnika – solisty/zespołu)

 przygotowanie jednego utworu (solista), dwóch utworów (zespół) i zaprezentowanie –  z pamięci;

 występ nie może trwać dłużej niż 5 minuty ;

 szkołę lub placówkę oświatową może reprezentować nie więcej niż 5 uczestników w danej kategorii;

 podczas występu wykonawca może korzystać z własnego akompaniamentu, z podkładów muzycznych, śpiewać a cappella lub korzystać z keyboardu znajdującego się w sali. (niedopuszczalne jest nagranie z wykorzystaniem chóru lub drugiego głosu),

Przegląd  „PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ  I WOJSKOWĄ NIEPODLEGŁOŚĆ  OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY” jest imprezą przeznaczoną wyłącznie dla amatorów.

utwory muszą zawierać treści o charakterze patriotycznym lub wojskowym.

wykonawcy będą oceniani w kategoriach:

- soliści,

- zespoły (wokalne, wokalno-instrumentalne),

oraz w kategoriach wiekowych:

• szkoła podstawowa I-III; IV-VIII

-     szkoły ponadgimnazjalne

-     dorośli

- Zdobywca GRAND PRIX z poprzedniego roku może wystąpić jedynie jako gość.

III. ZASADY I KRYTERIA OCENY
1. Do oceny prezentacji przeglądowych powołane zostanie przez organizatorów profesjonalne Jury.

1. Jury dokona wyboru laureatów kierując się następującymi kryteriami:

- dobór repertuaru, tematyki zgodnie z tematyką przeglądu, wartości artystyczne utworu oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych;
- aranżacja i interpretacja;

- kreatywność prezentacji;

- muzykalność i warunki głosowe wykonawców;

- przesłanie artystyczne prezentacji;
3. Decyzje jury i organizatorów są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

1. Jury powołane przez organizatorów wyróżni najlepszych laureatów w dniu 11 listopada 2019 r. o godz. 1500 i odebrać nagrody ufundowane przez darczyńców.
  2. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  3. Dojazd uczestników na koszt własny.
  4. O godzinie przesłuchania poinformują organizatorzy w zależności od ilości zgłoszeń.
  5. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 21 października 2019 roku na adres organizatora przeglądu. Nadesłanie podpisanej karty zgłoszenia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.
  6. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie.
  7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestracji prezentacji artystycznych oraz wykorzystania zgromadzonego materiału do działalności promocyjnej, metodycznej i wydawniczej.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji regulaminu..

1. ZGŁOSZENIA

Karty zgłoszeń należy przesłać lub dostarczyć na adres: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie, ul. Długa 13,06- 320 Baranowo

lub elektronicznie marggaat@interia.pl; tel. 29 761 36 76.