Wypożyczalnia kajaków

Wypożyczalnia kajaków w Brodowych Łąkach.

Wszystkich zapalonych kajakarzy i tych którzy jeszcze nie próbowali tego sportu zachęcamy do spłynięcia ostatnią nieuregulowana rzeką kurpiowską która zaliczana jest do grupy dziesięciu najważniejszych ostoi ptaków wodno-błotnych.

W sprawie wypożyczenia kajaków proszę kontaktować się:  tel.  606692183

Przystań kajakowa przy rzece Omulew w Brodowych Łąkach zbudowana została przez Gminę Baranowo z pomocą Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. Aleksandra Kopcia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jej koszt to 460 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi około 265 tys. zł. Można np. rozpocząć spływ u źródeł Omulwi:  na jeziorze Omulew w miejscowości Wikno w powiecie nidzickim i płynąć przez miejscowości Kot, Wesołowo, Wielbark, Krukowo, Brodowe Łąki, Glebę, Przystań a zakończyć go w Drężewie pod Ostrołęką, gdzie rzeka Omulew wpada do Narwi. Cały odcinek Omulwi należy podzielić na 5 lub 6 dni płynięcia - długość Omulwi to około 114 km.

Mamy nowe kajaki

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im A. Kopcia w Baranowie posiada na stanie 42 kajaki kompletne z kapokami i wiosłami oraz z 2 przyczepkami do ich przewozu. Dla dużych grup jesteśmy w stanie zabezpieczyć  razem 42 kompletne kajaki.

Zapraszamy.

1. Nudzisz się? Wybierz się na spływ kajakowy Omulwią - Tygodnik Ostrołęcki.

2Przecudne widoki - odludnie i sielsko.

Pole namiotowe.

Kontakt - Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie - 297613676

Sponsorzy kajaków:

Nowe kajaki

1. Samorząd Powiatu Ostrołęckiego 3 kajaki.

2. OSM Baranowo 1 kajak.

3. Samorząd Gminy Kadzidło 1 kajak.

4. Samorząd Gminy Olszewo Borki 1 kajak.

5. Wit Majewski 1 kajak.

6. Janusz Włodarczyk 1 kajak.

7. Tadeusz Gałązka 1 kajak.

8. Stanisław Dawidczyk 1 kajak.

9. Eugeniusz Drężek 1 kajak.

10. Roman Nowicki 1 kajak.

11. Mirosław Ambo 1 kajak.

12. Zakupiono za środki Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności,,Działaj Lokalnie IV" 2 kajaki.

13. Zakup własny 5 kajaków.

14. Samorząd Gminy Baranowo 2 kajaki

15. Zakład Mleczarski Hochland w Baranowie 5 kajaków