Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3 slide 4 slide 5 slide 6 slide 7 slide 8 slide 9 slide 10 slide 11 slide 12 slide 13 slide 14 slide 15 slide 16 slide 17 slide 18 slide 19 slide 20 slide 21 slide 22 slide 23 slide 24 slide 25 slide 26 slide 27 slide 28

Rozrywka

Ciekawostki

Motto:

  "Idź tam, gdzie słyszysz śpiew
  Tam dobre serca mają
  Bo ludzie źli, ach wierzaj mi
  Ci nigdy nie śpiewają".....

 
  "Cośmy po ojcach naszych zastali
  Dał Bóg Polakom by to kochali
  By swą tradycję mieli wciąż w cenie 
  I szanowali polskie korzenie"......                                  
 

Kurp

Skąd pochodzi nazwa Kurp?  

Kurpie to nazwa obuwia plecionego z łyka lipowego lub łapcie skórzane.

Prawdopodobnie nazwa ta przyjęła się dość wcześnie, skoro już występuje ona w dokumentach z XVII wieku.

Z czasem przyszła moda na skórzane trzewiki na obcasach i zapomniano o łapciach z łyka.

 

Festyn rodzinny - 2012 

 

Dnia 03.06.2012r. odbył się Festyn Rodzinny „Niedziela na wesoło”. Mimo dużych stresów związanych z aurą, która w godzinach porannych nie nastawiała optymistycznie  i lekko  wystraszyła wszystkich organizatorów, odbył się jednak  przy wietrznej ale słonecznej pogodzie. Otwarcie Festynu uświetnił występ zespołu „Pod borem” z Zawad, który wykonał tradycyjne utwory kurpiowskie.

W trakcie festynu gościliśmy na scenie Zespół Reprezentacyjny Orkiestry Wojska Polskiego, który zgotował prawdziwą ucztę dla uszu i oczu widowni. Był to wyjątkowy koncert, Orkiestra przybyła do nas w pełnym 80 osobowym składzie, na czele z dwoma dyrygentami. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował w Baranowie widowisko historyczne pt. „Jak białe orły…”. Widowisko to muzyczno – historyczna kronika dziejów państwa polskiego od odzyskania niepodległości w 1918 roku poprzez lata II wojny światowej aż do czasów współczesnych. Składają się na nie tańce narodowe, jak polonez czy mazur, pieśni i piosenki żołnierskie, przeboje Festiwali Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz współczesne, jak finałowa, tytułowa pieśń widowiska. Finałem koncertu była bisowana pieśń „Jak białe orły…” – podsumowująca w symbolicznej formie nie tylko historię Polski ale i dzieje naszego wojska. Program prezentowany przez orkiestrę został odebrany bardzo dobrze przez publiczność o czym świadczy fakt , iż artyści  otrzymali owacje na stojąco.  Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to : orkiestra, balet, soliści i grupy wokalne liczące łącznie prawie  stu artystów muzyką, którzy śpiewem i tańcem  przypomniały nam najchlubniejsze chwile oręża polskiego.

Następnie  na scenie wystąpiły przedszkolaki z  Przedszkola w Baranowie, po nich zespół  „Zagajnica” z Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie. Kolejnym punktem programu  było wystąpienie Prezesa Klubu Sportowego „ Świt” – Pawła Białczak  oraz jego zawodników, wręczyli oni podziękowania dla  sponsorów wspierających  ich działalność  , pochwalili się także swoim awansem do „A” klasy. Klub Sportowy „ Świt” przygotował i przeprowadził w trakcie festynu konkursy i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na scenie zobaczyliśmy także  grupę śpiewaczą Klubu Seniora „Pogodny Zmierzch” z Baranowa. W czasie trwania festynu można było kupić los na loterii fantowej z której dochód w kwocie 1390 zł zostanie przeznaczony na organizację  „Twórczych wakacji dla dzieci z  gminy Baranowo”. Następnym punktem programu był wstęp zespołu  country „Droga na Ostrołękę” . Na zakończenie  mogliśmy obejrzeć  grupę  Turnioki – zespół ten  przedstawił  muzykę góralską we własnej, współczesnej aranżacji.  Wieczór zakończył sie zabawą taneczną   z oprawą muzyczna zespołu „Prestige” z Parciak.

Mam nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie zarówno w trakcie oglądania występów, zabaw i konkursów jak również zabawy tanecznej.

Dlatego też, chciałabym serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do organizacyjnego i finansowego wsparcia naszego Festynu. Organizacja tego Festynu była możliwa dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu mieszkańców naszej miejscowości, i mam nadzieję, że z roku na rok  zaangażowanie w działalność społeczną będzie rosło i będzie nas coraz więcej, a dzięki temu będzie możliwość organizacji  wielu innych ciekawych działań dla nas wszystkich.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom, którzy zechcieli wspomóc organizację Festynu m.in. poprzez ufundowanie fantów do organizowanej loterii.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Festynu Rodzinnego "Niedziele na wesoło", który na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszej gminy.

Dyrektor GOKSIR

Justyna Kaczorek
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.