Festyn rodzinny - 2012

Dnia 03.06.2012r. odbył się Festyn Rodzinny „Niedziela na wesoło”. Mimo dużych stresów związanych z aurą, która w godzinach porannych nie nastawiała optymistycznie  i lekko  wystraszyła wszystkich organizatorów, odbył się jednak  przy wietrznej ale słonecznej pogodzie. Otwarcie Festynu uświetnił występ zespołu „Pod borem” z Zawad, który wykonał tradycyjne utwory kurpiowskie.

W trakcie festynu gościliśmy na scenie Zespół Reprezentacyjny Orkiestry Wojska Polskiego, który zgotował prawdziwą ucztę dla uszu i oczu widowni. Był to wyjątkowy koncert, Orkiestra przybyła do nas w pełnym 80 osobowym składzie, na czele z dwoma dyrygentami. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował w Baranowie widowisko historyczne pt. „Jak białe orły…”. Widowisko to muzyczno – historyczna kronika dziejów państwa polskiego od odzyskania niepodległości w 1918 roku poprzez lata II wojny światowej aż do czasów współczesnych. Składają się na nie tańce narodowe, jak polonez czy mazur, pieśni i piosenki żołnierskie, przeboje Festiwali Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu oraz współczesne, jak finałowa, tytułowa pieśń widowiska. Finałem koncertu była bisowana pieśń „Jak białe orły…” – podsumowująca w symbolicznej formie nie tylko historię Polski ale i dzieje naszego wojska. Program prezentowany przez orkiestrę został odebrany bardzo dobrze przez publiczność o czym świadczy fakt , iż artyści  otrzymali owacje na stojąco.  Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to : orkiestra, balet, soliści i grupy wokalne liczące łącznie prawie  stu artystów muzyką, którzy śpiewem i tańcem  przypomniały nam najchlubniejsze chwile oręża polskiego.

Następnie  na scenie wystąpiły przedszkolaki z  Przedszkola w Baranowie, po nich zespół  „Zagajnica” z Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie. Kolejnym punktem programu  było wystąpienie Prezesa Klubu Sportowego „ Świt” – Pawła Białczak  oraz jego zawodników, wręczyli oni podziękowania dla  sponsorów wspierających  ich działalność  , pochwalili się także swoim awansem do „A” klasy. Klub Sportowy „ Świt” przygotował i przeprowadził w trakcie festynu konkursy i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Na scenie zobaczyliśmy także  grupę śpiewaczą Klubu Seniora „Pogodny Zmierzch” z Baranowa. W czasie trwania festynu można było kupić los na loterii fantowej z której dochód w kwocie 1390 zł zostanie przeznaczony na organizację  „Twórczych wakacji dla dzieci z  gminy Baranowo”. Następnym punktem programu był wstęp zespołu  country „Droga na Ostrołękę” . Na zakończenie  mogliśmy obejrzeć  grupę  Turnioki – zespół ten  przedstawił  muzykę góralską we własnej, współczesnej aranżacji.  Wieczór zakończył sie zabawą taneczną   z oprawą muzyczna zespołu „Prestige” z Parciak.

Mam nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie zarówno w trakcie oglądania występów, zabaw i konkursów jak również zabawy tanecznej.

Dlatego też, chciałabym serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do organizacyjnego i finansowego wsparcia naszego Festynu. Organizacja tego Festynu była możliwa dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu mieszkańców naszej miejscowości, i mam nadzieję, że z roku na rok  zaangażowanie w działalność społeczną będzie rosło i będzie nas coraz więcej, a dzięki temu będzie możliwość organizacji  wielu innych ciekawych działań dla nas wszystkich.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom, którzy zechcieli wspomóc organizację Festynu m.in. poprzez ufundowanie fantów do organizowanej loterii.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Festynu Rodzinnego "Niedziele na wesoło", który na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszej gminy.

Dyrektor GOKSIR

Justyna Kaczorek