Pieśnią Patriotyczną Niepodległość Ojczyzny Świętujemy

Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W ramach dotacji zostały zakupione nagrody w postaci książek dla finalistów przeglądu.

Baranowo, dnia 30.10.2008r.
Protokół
Z Przeglądu „Pieśni Patriotycznej"

Jury w składzie:
1. Joanna Niska
2. Witold Krukowski

Po wysłuchaniu 42 podmiotów wykonawczych postanowiła wyróżnić zaproszeniem do koncertu laureatów

w dniu 9 listopada o godzinie 1500 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie

następujących wykonawców:

W kategorii soliści:

1. Sylwia Kisiel z Obierwi piosenka „Moja Ojczyzna"
2. Mateusz Graczyk z Zabiela Wielkiego „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna"
3. Julia Orzoł z przedszkola w Baranowie „Polska"
4. Rafał Wróblewski z Krasnosielca „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola „
5. Daniel Magdziński z Jednorożca „Jekiem masierował"
6. Magdalena Dybikowska z Baranowa „ Jak długo w sercach naszych"
7. Monika Sięda z Baranowa ,, ...."
8. Natalia Laskowska z Dąbrówki „Białe róże"
9. Wojciech Tański z Kadzidła „Ułani ułani"

W kategorii zespół:

1. Chór Dziewczęcy Zespołu Szkół w Obierwi „Rota", „Żeby Polska była Polską"
2. Zespół „Bel - Canto" z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle piosenka „Rozkwitały pąki białych róż"
3. Zespół z Publicznego Gimnazjum w Kadzidle „Pieśń patriotyczna" „Rozmaryn"
4. Nieformalna Grupa Śpiewacza Dorosłych z Baranowa piosenka „Jak długo w sercach naszych"
5. Zespół Pieśni i Tańca „Zagajnica" z Zespołu Szkół Gminnych w Baranowie piosenka „Pierwsza Kadrowa"

Jury widzi potrzebę organizowania tego typu przesłuchań. Proponuje w następnych przeglądach zorganizowanie po przesłuchaniach spotkania opiekunów z jurorami w celu przekazania uwag.

Baranowo 2008

Przegląd odbędzie się w dniach 29 - 30 października (środa, czwartek) 2008 r.
w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
 w Baranowie
początek godzina 11.00.

Projekt został dofinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika.

Przegląd jest imprezą otwarta, adresowaną do
przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych,
gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

1. Uczestnicy przygotowują:
- w kategorii soliści jedna pieśń (maksymalnie do 3 zwrotek );
- w kategorii zespoły, schole (do 15 osób): 2 pieśni patriotyczne (maksymalnie do 3 zwrotek każdy utwór ).
2. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 21 października 2008 roku na adres organizatora przeglądu. Nadesłanie podpisanej karty zgłoszenia jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.
3. Utwory mogą być wykonywane accapella, z akompaniamentem na własnych instrumentach, bądź z wykorzystaniem przygotowanego podkładu muzycznego.
Organizatorzy zapewniają nagłośnienie.

Każdy uczestnik może prezentować się tylko w jednej z w/w kategorii.

2. Grupy wiekowe:
Przegląd przewiduje kategorie wiekowe:
- Przedszkolaki
- Szkoły Podstawowe
- Gimnazja
- Szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
3. Oceny prezentacji na indywidualne życzenie uczestników dokona jury powołane przez organizatora.
Ocenie podlegać będzie:
- dobór repertuaru, tematyki zgodnie z repertuarem konkursu,
- aranżacja i interpretacja,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
- pomysłowość i oryginalność uczestników wyrażająca się np. w przygotowanych przez nich strojach oraz rekwizytach wykorzystanych podczas występu.

4. Jury powołane przez organizatorów wyróżni najlepszych (nagrody ufundował   Marszałek Województwa Mazowieckiego). Wyróżnione zespoły i soliści będę mieli okazje zaprezentować się na koncercie finalistów w dniu 11 listopada.
5. Na karcie zgłoszenia obowiązkowo należy napisać liczbę wykonawców, potrzebną organizatorom przy zakupie nagród.
6. Dojazd uczestników na koszt własny.
7. Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji regulaminu.
8. O dniu i godzinie przesłuchania poinformują organizatorzy w zależności od ilości zgłoszeń.
9. Decyzje jury i organizatorów są ostateczne i niepodważalne.

Adres do korespondencji:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie.
ul. Gwardii Ludowej 13
06- 320 Baranowo