Obchody trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II

 

2 kwietnia 2008 r już po raz trzeci spotkaliśmy się w Zespole Szkół w Zawadach, aby

 

o godzinie 20,00, w hołdzie Wielkiemu Polakowi, został zaprezentowany montaż muzyczno - poetycki, przygotowany przez dzieci i młodzież pod kierunkiem p. Krystyny Pieńkos i p. Mirosława Pukasa.

 

Sala gimnastyczna zgromadziła licznych parafian, którzy ze wzruszeniem słuchali niezapomnianych przesłań Wielkiego Papieża, niestety już tylko odtworzonych z płyt CD.Kończąc wspomnienia o papieżu Polaku wszyscy zgromadzeni podali sobie ręce i jak jedna wielka rodzina zaśpiewali Mu przy dźwiękach gitary piosenkę Abba Ojcze.O godzinie 21,00 odbył się Apel Jasnogórski, a po nim wyruszyliśmy z pochodniami, lampkami, świecami pod krzyż znajdujący się przy kościele w Brodowych Łąkach. W czasie marszu proboszcz tej parafii ks. Jerzy Ciak poprowadził modlitwę różańcową w intencji Jana Pawła II.Godzinę 21,37 oznajmiły dzwony kościelne, a po nich śpiew najbardziej ulubionej pieśni papieża - ,,Barki". Została odczytana też modlitwa o rychłej beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II.Na koniec pod krzyżem uczestnicy ułożyli w kształcie serca swoje znicze.

To były niezapomniane chwile, które zjednoczyły parafian, a łzy wzruszenia świadczyły tylko jak bliski nam jest nasz rodak - Wielki Człowiek, który swoją wielkość pokazał cierpliwością, zrozumieniem, ubóstwem, pokorą i modlitwą. Ciągle musimy się tego uczyć i starać się wcielać w życie przesłania, które nam zostawił.

Tekst: Krystyna Pieńkos.