I RAJD ROWEROWY „SZLAKIEM BOBRA"
FESTYN RODZINNY „NIEDZIELA NA WESOŁO"

31 maja i 1 czerwca w Gminie Baranowo odbyły się dwie ciekawe imprezy.

Pierwszą z nich był Rowerowy Rajd „SZLAKIEM BOBRA" biegnący dolinami rzek Płodownicy i Omulwi na obszarze Natura 2000.

W rajdzie wzięło ogółem udział ponad 40 osób pokonujących 2 trasy, jedną trudniejszą, ponad 30 km, drugą krótszą, około 12 km. Trudniejszą trasę pokonał z nami Pan Arkadiusz Czartoryski, poseł na Sejm RP. Wszyscy uczestnicy rajdu pokonali trasy ubrani w kolorowe, czerwone i żółte koszulki, a koniec etapu świętowali wspólnie w gospodarstwie agroturystycznym „Zajazd pod bocianem" Pana Mirosława Malona w Czarnotrzewiu przy muzyce kapeli z RZPiT ZAWADY.

Rajd dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W niedzielę 1 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie o godzinie 13,00 rozpoczął się Festyn rodzinny „Niedziela na wesoło". Ma on już ponad 10 letnią tradycję. W tym roku, na scenie amfiteatru goksir obok „Cymes kapeli" z Białegostoku grającej muzykę klezmerską, wystąpiła kapela „SZTAMA" z Pasłęka, Zespół Pieśni i Tańca „Powiślanie" ze Sztumu, zespół szantowy „Biały patyk" z Ostrołęki, dał koncert chór „Cantilena" z Ostrołęki pod dyrekcją Pana Henryka Gadomskiego, który wystąpił również wcześniej w kościele parafialnym. W chórze tym śpiewało i śpiewa wiele dziewcząt z terenu gminy Baranowo.
Na festynie zaprezentowały się również miejscowe zespoły. Wystąpiło 5 grup tańca nowoczesnego, w tym 3 szkolne i 2 z GOKSiR w Baranowie, zespoły folklorystyczne z Zawad i Baranowa, oraz przedszkolaki z przedszkola w Baranowie. W czasie festynu zostały wręczone kilku rodzinom z Gminy Baranowo odznaczenia „Za zasługi dla obronności kraju".
Samorząd gminy z uwagi na Dzień Dziecka ufundował wszystkim dzieciom darmowe atrakcje. Akademia przygody „Agama Team" z Ostrołęki zapewniła ściankę wspinaczkową, trampolinę, ruady, strzelanie z łuków i wiatrówek.
Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie znakowali wszystkim chętnym rowery

Patronat medialny nad imprezą sprawował Tygodnik Ostrołęcki i Radio OKO

Główni sponsorzy:
SPS HANDEL ZIELONY MARKIET
RESTAURACJA I DOM WESELNY AUGUSTYNIAK
Kompania Piwowarska S.A

Wszyscy bawili się świetnie do późnej nocy.