Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Kliknij >>>>>>>>   Obszerne relacje ze święta Folkloru Kurpiowskiego.

1.   Fragment koncertu w Zawadach z okazji Święta Folkloru Kurpiowskiego.

2.   Stowarzyszenie-Kurpie-w-Szczytnie

3.   Moja Ostrołęka

4.   Moja Ostrołęka

5.   Tygodnik Ostrołęcki

6.   Kurpiowski Zespół "Pod Borem" - Facebook

W niedzielę,  9  lipca Świętem Folkloru Kurpiowskiego uroczyście zakończono Tydzień Kultury Kurpiowskiej. W uroczystościach w Zawadach udział wzięli m.in. przedstawiciele powiatu ostrołęckiego na czele ze starostą ostrołęckim Stanisławem Kubłem, Wice Starostą Krzysztofem Parzychowskim, radnymi Województwa Mazowieckiego Mirosławem Augustyniakiem, Marianem Krupińskim, Przewodniczącym Rady  Powiatu Krzysztofem Mrozem. Od poniedziałku do niedzieli trwały imprezy, spotkania, warsztaty poświęcone kulturze regionu. Momentem kulminacyjnym było Święto Folkloru Kurpiowskiego, podczas którego na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne. We wtorek 4  lipca odbyły się  warsztaty rękodzieła – bibułkarstwa artystycznego dla dzieci  i młodzieży w domku na wyspie. W środę  organizatorzy zaplanowali rajd  rowerowy „ Rowerem po Kurpiach” w którym wzięli udział dzieci, młodzież, dorośli z gminy Baranowo. Czwartek poświęcony był  warsztatom kulinarnym. W czasie warsztatów przygotowano rejbaka,  pempuchy , kapustę z kaszą, pierogi. Piątek poświęcony był  występom zespołów kurpiowskich na scenie plenerowej oraz wspólnej integracji. W spotkaniu wzięły udział zespoły kurpiowskie z : Zawad, Czarni , Łęgu Przedmiejskiego, Wachu, Kadzidła, Lelisa, Szczytna oraz Kapela „Miód na Serce”. W sobotę tradycyjnie odbyła się zabawa pod gwiazdami. Kulminacją Tygodnia Kultury Kurpiowskiej  było Święto Folkloru Kurpiowskiego, które rozpoczęło się o godz. 12:00 uroczystą mszą świętą w kościele w Brodowych Łąkach – oprawa mszy w wykonaniu zespołów kurpiowskiego „Pod Borem „ z Zawad. O godzinie 13:00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Baranowo. Pierwszym zespołem który zaprezentował swoje umiejętności na scenie był Zespół  Kurpiowski „Pod Borem„ z Zawad. Przedstawił on widowisko obrzędowe. Po nim na scenie zaprezentowały się zespoły kurpiowskie z Kadzidła i Myszyńca. Kolejnym punktem programu był pokaz iluzji. Nie zabrakło również konkursu organizowanego przez WODR w Ostrołęce w którym główną nagrodą był rower. Potem na scenie pojawił się zespół Granda z Baranowa, który spotkał się z dużym aplauzem ze strony publiczności. Kolejnym zespołem który prezentował się na scenie był zespół  disco polo „Maxel”.  Po ich koncercie na scenie pojawił się Zespół „Droga na Ostrołękę”. Wieczór zakończył swoim koncertem zespół disco polo „Solaris”.
            Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gmina Baranowo, Starosta Ostrołęcki, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. A. Kopcia w Baranowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodowych Łąkach.

Starosta Powiatu Ostrołęckiego.

Wójt Gminy Baranowo.

GOKSiR w Baranowie.

Kurpiowski Zespół "Pod Borem" z Zawad.

TSK im. A. Kopcia w Baranowie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodowych Łąkach.

Tydzień Kultury Kurpiowskiej.

Wtorek 4 lipca 2017 godz. 11:00    Warsztaty rękodzielnicze - scena plenerowa nad rzeką Omulew.

Środa 5 lipca 2017  godz. 17:00      "Rowerem po Kurpiach" - GOKSiR w Baranowie.

Czwartek 6 lipca 2017  godz. 11:00 Warsztaty kulinarne - GOKSiR w Baranowie

Piątek 7 lipca 2017  godz.  18:00    Spotkanie zespołów kurpiowskich - scena plenerowa

Sobota 8 Lipca - godz. 20:00        - Zabawa pod gwiazdami - scena plenerowa nad rzeką Omulew.

Święto Folkloru Kurpiowskiego

(Festyn) dnia 9 lipca 2017.

(Scena plenerowa - wyspa nad rzeką Omulew).

Niedziela  9 lipca.

Program:

12:00  - Msza Święta w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach.

13:00  - Otwarcie - Wójt Gminy Baranowo - Henryk Toryfter.

- Blok folklorystyczny (występy zespołów Kurpiowskich, konkursy).

16:00  Blok rozrywkowy.

- Pokazy iluzji scenicznej.

- Koncert zespołu "Granda".

- Koncert zespołu "Droga na Ostrołękę".

- Koncert zespołu disco polo "Maxel".

- Koncert zespołu disco polo "Solaris"

Imprezie towarzyszą: wesołe miasteczko, wystawy twórców ludowych.

21:00  Zabawa w remizie strażackiej w Brodowych Łąkach - organizator - OSP Brodowe Łąki