Andrzejki i kurs kulinarny

Zakończenie kursu kulinarnego. 


,,Koniec wieńczy dzieło”
w ciągu kilku jesiennych dni w Klubie Seniora zgłębiałyśmy tajniki zdrowej i nowoczesnej kuchni. W dniu 4.XII.2008r. zdawałyśmy praktyczny egzamin z nabytych umiejętności. We wspólnej degustacji własnoręcznie przygotowanych potraw i napojów stałym uczestnikom towarzyszyli zaproszeni goście. Ze względu na zbliżające się święta temu spotkaniu nadano bardzo uroczysty charakter przy pomocy różnych okolicznościowych dekoracji. Wzruszona instruktorka pani Gizela Bartkiewicz przyjęła podziękowania od członkiń naszego klubu i życzyła nam dobrej pracy i współpracy.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na łamach Tygodnika Ostrołęckiego Nr 51.
Andrzejki ,,Andrzeju, Andrzeju kobiet dobrodzieju, powiedz że ach powiedz, kawaler czy wdowiec”
Pod takim hasłem przebiegają wróżby Andrzejkowe młodych dziewcząt.
Ponieważ stateczne seniorki planów matrymonialnych raczej nie mają, to ich święto z taj okazji miało inny charakter. Towarzyskie spotkanie polegało na wspólnym biesiadowaniu, zbiorowych śpiewach i tańcach.
Mimo to atmosfera była miła i przyjemna. Miała na nią wpływ obecność panów, którzy poza naszym rodzynkiem- panem Kazimierzem pojawiają się w naszym gronie tylko w wyjątkowych okazjach.
Nawet wspólne korowody i tańce przy muzyce pana Edwarda Koziatka odbywały się ze szczególną werwą i wdziękiem. Rolą wodzireja z dużym zaangażowaniem pełnił solenizant pan Andrzej K. Jadło i napoje przygotowały członkinie klubu we własnym zakresie. Za większość potraw można by przyznać dyplom mistrzowskiej kucharki.