To już 5 lat

Klub Seniora „Pogodny Zmierzch” liczy sobie 5 lat. Jego istnienie zaczęło się jesienią 2006 roku i miało charakter przypadkowych spotkań.
Wizytówką klubu jest 12-osobowy zespół – „grupa śpiewacza”. Z różnorodnym repertuarem występuje na trenie własnej gminy i nie tylko.

Dotychczas z powodzeniem uczestniczył w Konkursie Pieśni Maryjnej w Wąsewie i Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej w Amelinie (dwukrotnie). Piosenki prezentował też na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Lelisie. Na terenie gminy Baranowo prezentował swój repertuar w czasie Święta Folkloru Kurpiowskiego w Zawadach i Niedzieli na wsi w Baranowie. Uczestniczył też na uroczystościach takich jak Złote Gody, Święto Rodziny i innych imprezach okolicznościowych. W Przeglądzie Pieśni Patriotycznych oraz Kolęd i Pastorałek brał udział kilkakrotnie. Dwukrotnie organizował „Przegląd Klubu Seniora”. Mają w repertuarze własne obrzędy dożynkowe, które prezentowali mieszkańcom Baranowa i okolic w 2009 i 2010 roku czym pozyskali uznanie i sympatię widzów.
Zaprezentowane migawki w materiale video, które przesyłam razem z tą krótką notka informacyjną z Dożynek mają na celu zachęcić mieszkańców innych gmin do obejrzenia obrzędu w całości.
Klub Seniora czeka więc na zaproszenia.